Ja hoæu život, bolji život

Rasprave o privredi i turizmu na otoku. Što napraviti da nam bude bolje, produžimo turističku sezonu .....

Moderator: Kastic Goran

Ja hoæu život, bolji život

Postby Kate G. » Mon Jul 26, 2004 11:31 pm

Hrvatska vlada prihvatila je sredinom tjedna Prijedlog projekta »Izgradnja objekata komunalne i društvene infrastrukture na hrvatskim otocima« što ga je izradilo Ministarstvo mora, turizma i razvitka u namjeri unapreðivanja kvalitete života naših otoèana. Projekt s realizacijom u fazama do 2007. godine, uputit æe se Razvojnoj banci Vijeæa Europe (CEB), koja bi nakon pripremnog postupka trebala odobriti zajam u iznosu od preko 26 milijuna eura, s rokom otplate od 15 godina i poèekom od pet godina. Uz kredit, isti æe se iznos izdvojiti i iz vlastitih sredstava (ukupno 52. 544.666 eura), tako da ukupni troškovi realizacije iznose nešto manje od 387 milijuna kuna. Podruèja koja æe se financirati planom unapreðivanja života na hrvatskim otocima tièu se svih jadranskih županija, osim Istarske, a obuhvatat æe pet sustava: vodoopskrbu, odvodnju, obrazovanje, socijalnu i zdravstvenu skrb

preuzeto s Monitora 26/07
Kate G.

Postby Kastic Goran » Tue Jul 27, 2004 10:34 am

Što ne i Istarska županija ??? :lol:
A to što su nasrali - zaboravi - nikad niš od toga
Kastic Goran
malo ćaknut

Postby finka » Wed Jul 28, 2004 7:33 pm

Neka obnovu DOM!!!
finka

za otoèane for free

Postby drobeli » Thu Aug 05, 2004 4:19 pm

e kad bi otoèani mogli barem jednom godišnje autom u grad, besplatno ...
tako te neke 'sitne' stvari bi bitno poboljšale kvalitetu života, zar ne ?
u svakom sluèaju, feeling bi bio bolji - ono, nekom je stalo, netko razumije i nastoji dati ruku
postoji li to na nekom otoku ? može li se tu što ?
drobeli
Liječeni alkoholičar

Postby brbinjac » Mon Aug 23, 2004 7:58 am

meni ti šoldi i ne odgovaraju toliko. slažem se da triba ulagati u otoke ali triba li i ono malo čistih uvala nasuti tonama betona? na to će uglavnom hoditi šoldi (po meni), u izgradnju "marina"(koje nisu ni približno marine). škrape i stene (bojin se) će se nasuti, a ča unda? di ćeš se kupati?, sve redun će biti samo jahte od kojih će samo neki punoglavci imiti koristi...
brbinjac

Return to Privreda & Turizam